14 Eylül 2010

HERKESE BU ÇANTAYLA KOCAMAN BİR MERHABAKOCAMAN BİR MERHABA

Günler ayları aylar yılları kovalarken, ben bebeğimin beşiğini tıngır mıngır sallarken bir bakmışım koca yaz bitmiş el kadar bebeğim büyümüş bir yaşında bir masal prensesi oluvermiş.Hayatın işvesi cilvesi derken burnumda buram buram tüten bloguma nihayet kavuştum. Aslında blogum sevgili blogcu dostlarım bir soluk kadar yakın ama aynı zamanda bir buz dağı kadar soğuk ve uzaktı (yani soğuk olan bendim aslında)...  Neler neler yaşadım neler neler atlattım geçmiş zaman, geçmiş olsun diyorum ve yeni bir sayfayla blogcu dostlarıma gönülden kocaman bir merhaba diyorum.
Sanırım bu yılda çok sevdiğim hobilerime zaman zaman ara vermek zorunda kalacağım. Sevgili oğluşum canımın canı okullu oluyor 1. sınıfın yoğun temposu bizi bekliyor olacak. Minik kızım durmadan paçamı çekiştirip adım attırmıyor ama kararlıyım içimden gelen ne varsa bu paylaşım alanım sevgili boğumda sizlerle paylaşacağım.İŞTE BAŞLIYORUZHayat masalımın tatlı prensesi şeker kızıma şeker tadında bayramlık çanta. Ağzına kadar şeker toplamayana aşk olsun valla...

Yapımı için ; önce kumaş belirledim. Astar içinde düz renk bir kumaş seçtim. Ölçüler tamamen isteğe göre büyük yada küçük yapılabilir. Dikdörtgen bir kumaş kestim, ucundan kapak için bölüm bırakıp diktim. İkisi içinde aynı işlemi yaptım. Daha sonra ters yüz edip astarı içine  geçirdim.
      1.Süslemeler için bir kalp çizip kestim
     2. Kapaktaki bebeğin şapkası için kurdeleyi teyelleyip büzdüm
   3. 4. Kapaktaki kurdeleyi de büzerek değil elde kat vererek teyelledim1. Kalbin ortasında yer alacak bebeğin yüzü için bir daire kestim etrafından teyelleyip içine az miktarda elyaf koydum.
2. Saç içinde elimde olan, saç şeklindeki tokayı bozup burada kullandım.
3. Saç banttan bir parça kesip bağladım, ortasına beyaz kurdeleyle fiyonk yaptım.Bundan iki tane hazırladım.
4.Ve kabaca yerlerine yerleştirdim. Bakın işte böyle...
1.Çantanın genel hatlarıyla dikimini tamamladım.
2.Kalp şeklindeki kumaşı kenarlarını çevirerek yerine teyelledim ve diktim.
3.4. Diğer ayrıntılarıda yerlerine silikon tabancasıyla yapıştırdım.Diğer detaylar: En son çantanın sapı için bir pembe şerit kestim ve katlayıp diktim. Çantanın yanlarına diktim
Şeker pembe yün ipten ponponlar yaptım ve pembe kurdeleyle birleştirdim. Yine sıcak silikon yardımıyla çantaya yapıştırdım.
En son bebeğimizin yüzü kalıyor onun içinde kumaş boyaları imdadıma yetişti ve ve bizim pembe  başlıklı kızımız böylece tamamlanmış oldu.


1 yorum:

Noyumberry dedi ki...

Hoşgeldin canım:)Çanta süperr olmuş..Ellerine sağlık..Özlemişiz
bu güzellikleri..Sevgiyle kal:))

 
BLOG designed by